W świecie urządzeń do sterylizacji pojawił się nowy produkt! A my, mając już wielkie doświadczenie w testowaniu sterylizatorów (no dobra, używaliśmy jednego…), stwierdziliśmy, że podejmiemy się kolejnej próby sprawdzenia tego typu sprzętu. Czas na sterylizator do WC od Xiaomi!

Nie musicie nam dziękować, że tak się dla Was narażamy, testując ten sprzęt! Ale jeśli chcecie docenić naszą heroiczną postawę, możecie nas wesprzeć na පැට්රොනයිට්! Dzięki wpłatom od Patronów możemy kupować na AliExpress takie rzeczy jak sterylizator do WC od Xiaomi bez zbędnych komentarzy ze strony rodziny. Oskarżycielskie spojrzenia pozostają, ale z tym już raczej nic nie zrobimy.

Xiaomi විෂබීජහරණය

Sterylizator do WC od Xiaomi – jak to wygląda?

Sterylizator przyszedł z Chin dość szybko, zapewne dlatego, że mają ich jeszcze sporo w magazynach (a to zdziwienie!). Po odpakowaniu pudełka okazuje się, że urządzenie to wielki, szaro-biały klocek. Serio, myśleliśmy, że sterylizator trochę mniejszy, a jest wielkości męskiej pięści… Jego wymiary to 100 x 60 x 32 mm. Na samym środku ma lampkę do UV, która wygląda naprawdę kuriozalnie. Czy rzeczywiście potrzebna jest tak duża konstrukcja? A kolejne zdziwienie to waga – sterylizator jest bardzo ciężki. Według oficjalnych opisów waży 100 gram, ale nie za bardzo można im wierzyć…

Xiaomi විෂබීජහරණය

Sterylizator tak naprawdę składa się z dwóch elementów. Gumowego uchwytu, który przymocowujemy do deski sedesowej za pomocą taśmy 3M oraz samego urządzenia. Na sterylizatorze znajdziemy wejście microUSB do ładowania oraz przycisk, dzięki któremu możemy go włączyć lub wyłączyć.

එය ක්රියා කරන්නේ කෙසේද?

Sterylizator załącza się sam, za każdym razem, kiedy zamkniecie deskę sedesową. Świeci światłem UV przez 5 minut, po czym się wyłącza. W tym czasie zabija 99,9% bakterii, które muszą być mocno zaskoczone tym, że ktoś im odpalił dyskotekę w sedesie. Oczywiście 0,01% przeżyje. To więc te same bakterie, które nie dały się pokonać przez sterylizator szczoteczki i Domestos. Jakieś niewrażliwe na to światło UV czy co? Nie wiemy, nie pytamy.

Xiaomi විෂබීජහරණය

Sterylizator powinien wystarczyć na 45 dni, jeśli otwieracie deskę sedesową dwa razy dziennie. Im więcej razy będziecie ją otwierać, tym częściej będzie trzeba go doładowywać. Informacja o tym, że bateria się wyczerpała jest bardzo prosta – urządzenie przestaje działać. Zatem co jakiś czas trzeba uchylić deskę i sprawdzić, czy dalej świeci. Nawyki ze sprawdzania światła w lodówce będą pasowały tu jak ulał.

Xiaomi විෂබීජහරණය

Sterylizator do WC od Xiaomi – podsumowanie

Nie mamy pojęcia, jakim cudem byliśmy w stanie tak szczegółowo opisać sterylizator do WC od Xiaomi, ale jakoś poszło. Urządzenie chyba działa (tak naprawdę to nie wiemy: w sumie świeci, więc chyba działa). Nie ma żadnej informacji o tym, że się rozładowuje, a z drugiej strony jeśli miałby do nas przemówić sedes z informacją, że mam go doładować to chyba wolę tak jak jest.


ස්මාර්ට් ගැන සම්පූර්ණයෙන්ම පිස්සු. අළුත් දෙයක් දිස්වන්නේ නම්, එය භාර දී පරීක්ෂා කළ යුතුය. ඔහු වැඩ කරන විසඳුම් වලට කැමතියි, සහ වැඩකට නැති ගැජට් වලට වෛර කරයි. ඔහුගේ සිහිනය වන්නේ පෝලන්තයේ (පසුව ලෝකයේ සහ අඟහරු 2025 දී) හොඳම ස්මාර්ට් ද්වාරය තැනීමයි.

පෝලන්ත කණ්ඩායමක් වන ස්මාර්ට් හෝම් විසින් ස්මාර්ට් හෝම්

ස්මාර්ට්මී විසින් පෝලන්ත කණ්ඩායමක් වන ෂියාඕමි

ස්මාර්ට් මී ප්‍රවර්ධනයන්

අදාළ තනතුරු